Перша шайба Малкіна, друга Овечкіна, шість за період: Росія знищила Швецію!

418

Скільки було розмов про те, що п’ять перемог поспіль нічого не значать. Ось гра зі Швецією – так, буде показником амбіцій збірної Росії. Як ніби скептично налаштовані вболівальники та фахівці забули, що ті самі шведи почали чемпіонат світу поразкою від Чехії 2:5, а ми тих переграли 3:0; наче не було семи пропущених шайб від Швейцарії та Латвії, а у росіян трьох за всі п’ять проведених матчів; ніби забули, що всіх своїх перемог підопічні Іллі Воробйова досягали практично однією ланкою – це ж який прихований потенціал!
Загалом, було боязко. А раптом, як це вже бувало, ейфорія почнеться раніше часу, і ми на рівному місці так мордою об асфальт? Тим більше перший період проти тре крунур вийшов дійсно найгіршим для росіян на поточному чемпіонаті світу. Не виходило взагалі нічого. Хоча Воробйов обійшовся без експериментів, грав точно той же склад, що в неділю розібрався з «колючим» Швейцарією (3:0). Було лише одне виключення: Олександра Георгієва на останньому рубежі змінив Андрій Василевський.
Первая шайба Малкина, вторая Овечкина, шесть за период: Россия уничтожила Швецию! Спорт
Але на відміну від зустрічі з «хрестоносцями» росіяни чомусь відмовилися від агресивної гри в чужій зоні. Шведам тільки того й треба було. Вони не винаходили велосипед, воліючи звичайні накиди на ворота. Саме так сталося і в гольовому епізоді, коли Маркус Петтерссон накинув на «п’ятак», а Габріель Ландеског вдало підставив ключку, переправив шайбу у сітку воріт! До Василевському претензії пред’явити складно, він просто не врятував.
Сергій Андронов і Кирило Примх заробили вилучення в чужій зоні, де в плані творення нічого не виходило. Самим небезпечним моментом став кидок з незручної руки Микити Кучерова з незручної руки. Цікаво, хто-то в перерві припускав, що розпочнеться на арені імені Ондрея Непелы у другому періоді? Навряд чи.
У другій 20-хвилинці Росія повторила свій рекорд по голам за один період, відзначившись шість разів. Ще раз: 6 разів! Не в грі з умовною Італією, а зі Швецією! Шість голів за один період. А знаєте, що в цій цифрі вражає найбільше? У Росії відзначилися шість різних хокеїстів, і серед них не було Кучерова і Микити Гусєва! Скільки було розмов про те, що команда зразка ЧС-2019 залежна від двох Нікіто. Але зустріч зі Швецією довела, якого масштабу потенціал в руках у Воробйова.
Описувати голи – це таке собі. Краще один раз побачити.
Головне, що вони вийшли на різний смак: після швидкої контратаки, після підставляння ключки на «п’ятачку», після блискавичного кидка в результаті виграного вкидання, після перехоплення в чужій зоні. Коли тренер збірної США, майбутнього суперника росіян по чвертьфіналу, почне розбір суперника, йому треба буде просто включити матч у Братиславі: вони можуть так, так, ось так, ще так і як завгодно ще. Так, росіяни помиляються в обороні, але атакуючий потенціал такий, що тільки в шостому матчі турніру свої перші шайби закинули Євгеній Малкін і Кирило Примх, а Олександр Овечкін відрізняється лише вдруге.
Знаєте, що важливо ще? Всі шайби були закинуті у рівних складах. Поштовх в спину Гусєва, але суддя замість порушення правил свиснув кидок у збірної Росії. Шведам вдалося цим скористатися, закріпитися в зоні росіян, проте, окрім одного накиду на ворота Василевського нічого створити підопічні Рікарда Гренберга так і не змогли. За п’ять хвилин до завершення другої 20-хвилинки шведи знову сфолили на Гусєва, але судді з Чехії та Франції знову зробили вигляд, що нічого не сталося. Ілля Воробйов тут же попросив людей в смугастому порозумітися. Невідомо, що ті йому сказали, зрозумів і прийняв головний тренер збірної Росії почуте, але своє невдоволення той позначив.
Зіграй Кучеров і Ко в більшості більше двох разів, можливо вдалося б закинути більше семи разів. Третій період став суто формальністю. Шведи його виграли 3:1, але після провалу у другому ігровому відрізку, вони грали з абсолютно згаслими очима. Росіяни ж, достроково вигравши свою групу, просто діяли в своє задоволення і намагалися не отримати травму. У підсумку пропустили тричі – стільки, скільки в п’яти попередніх матчах. Але головне, що тепер на порядку денному чвертьфінал з американцями, який настільки прохідним вийде навряд чи.